Dzięki wspaniałym zdobyczom współczesnej medycyny estetycznej nie trzeba już godzić się z tym, co nieubłagane, czyli z upływem czasu. Czas może mijać, a skóra nadal może wyglądać młodo! Pozwalają na to liczne zabiegi medycyny estetycznej, dostęp do których jest coraz lepszy, a one same – coraz mniej inwazyjne.
Nowoczesne metody odmładzania
Obecnie znanych jest mnóstwo metod przywracania skórze młodzieńczej jędrności i odpowiedniego napięcia. Można stosować je profilaktycznie lub usuwać za ich pomocą już istniejące zmarszczki. Co istotne, są to nie tylko inwazyjne, ryzykowne i kosztowne metody, jak prawdziwe operacji chirurgii plastycznej. Często wykorzystuje się alternatywę dla nich w postaci niechirurgicznego liftingu twarzy, który może mieć różne formy – a jest to tylko jedna z możliwości. Można także wybierać między botoksem, osoczem bogatopłytkowym, zabiegami kosmetycznymi, wykorzystującymi ozon czy tlen, a nawet masażami.
Pośród tych zabiegów szczególną popularnością cieszy się niechirurgiczny lifting twarzy, gdyż jest to metoda gwarantująca bardzo wyraźne rezultaty napięcia i ujędrnienia skóry, a jednocześnie dająca naturalny efekt, w przeciwieństwie na przykład do botoksu, którego ingerencji w organizm nie da się ukryć.
Na czym polega nowoczesne odmładzanie?
Tradycyjny lifting polega na mechanicznym, chirurgicznym nacięciu skóry, wycięciu jej nadmiaru i naciągnięciu jej, co trudno zaliczyć do zjawisk przyjemnych. Niechirurgiczny lifting twarzy daje podobny efekt jeśli chodzi o silne odmłodzenie, ale jest związany ze znacznie mniejszą ingerencją. Mianem tym określa się różne zabiegi, które dają podobny efekt. Do wykonywania niechirurgicznego liftingu twarzy wykorzystuje się na przykład fale radiowe popularne nici liftingujące, które wczepia się pod skórę, by stanowiły jej rusztowanie, czy promieniowanie podczerwone, obkurczające wiązania kolagenowe.
Oczywiście są to tylko niektóre z przykładów współczesnych metod zachowywania młodości skóry. Możliwe jest też odmładzanie za pomocą na przykład osocza bogatopłytkowego, czyli pobranej od samego pacjenta i odpowiednio spreparowanej krwi, wykonywanie zabiegów laserowych, które stymulują produkcję kolagenu czy wykorzystywanie silnie odżywczych produktów, podawanych na przykład w ramach zabiegu mezoterapii.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki