Dla kogo przeznaczone są kołdry obciążeniowe

Kołdry obciążeniowe to tak zwane kołdry sensoryczne. Stosowanie ich codziennie pozwala na wyeliminowanie wielu problemów ze snem i samo w sobie stanowi pewnego rodzaju terapię. Są one często polecane przez fizjoterapeutów, dlatego są popularne głównie wśród osób stosujących między innymi terapie sensoryczne.

Dla kogo polecane są kołdry obciążeniowe?

Kołdry obciążeniowe poleca się osobom, które mają przewlekłe problemy ze snem związane między innymi z autyzmem, zespołem Aspergera, zespołem Downa czy też depresją lub zaburzeniami lękowymi. Mogą być one z powodzeniem stosowane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci powyżej drugiego roku życia.

Regularne stosowanie kołdry obciążeniowej pomaga odprężyć się, wyciszyć oraz rozluźnić mięśnie, dzięki czemu zasypianie staje się łatwiejsze, a nocne wybudzenia zdarzają się coraz rzadziej. Wpływa ona również bardzo korzystnie na redukcję stanów lękowych oraz zmniejszenie odczuwanego bólu.

Jak dobrać odpowiednią kołdrę obciążeniową?

Regularne stosowanie kołdry obciążeniowej może przynieść wiele długofalowych korzyści, aby tak się stało, należy przede wszystkim dobrać ją odpowiednio do indywidualnych potrzeb. Przy wyborze najważniejsza jest jej waga, która powinna wynosić od 5 do 15% wagi osoby, która będzie jej używała.

Kołdra sensoryczna ma za zadanie przede wszystkim redukcję problemów ze snem, dlatego powinna zapewniać odpowiedni komfort w nocy. W związku z tym trzeba zwrócić uwagę na to, aby była optymalnych rozmiarów, a także na materiał, z którego została wykonana i jej wypełnienie.

Pozostałe czynniki wpływające na jakość snu

Właściwa jakość snu wpływa bezpośrednio na samopoczucie oraz poziom energii w ciągu dnia, dlatego bez wątpienia warto zadbać o komfort w sypialni. Bardzo ważne są oczywiście materiały, z których została wykonana pościel czy też piżama, bawełna, jedwab oraz pozostałe tkaniny naturalne zapewniają przepływ powietrza, a także są najdelikatniejsze dla skóry.

Oprócz pościeli, bardzo duży wpływ na jakość snu ma temperatura panująca w otoczeniu, a także wszystkie bodźce docierające do sypialni. W miarę możliwości w sypialni powinno być ciemno i stosunkowo cicho, co pozwoli na najlepszą regenerację organizmu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Vege Home

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here