Czy Twoja skóra nie wygląda już jak dawniej? Pojawiają się na niej zmarszczki, straciła swoją jędrność i dawny blask? Jednym z rozwiązań, które mogą pomóc, jest zdecydowanie się właśnie na zabieg z kwasem hialuronowym. Co powinnaś jednak wiedzieć, zanim się na niego zdecydujesz i gdzie warto poszukiwać takich usług?
Sam kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszej skórze. Z wiekiem jednak zaczyna go ubywać, a na naszej twarzy pojawiają się już wspominane tego skutki. Kwas hialuronowy odpowiada m.in. za wiązanie wody w naszej skórze i jej odpowiednie nawodnienie. W takim wypadku można jednak zdecydować się na uzupełnienie niedoborów podczas odpowiedniego zabiegu.
Rodzaje kwasu hialuronowego
Zanim zdecydujecie się na zabieg, pamiętajcie o tym, że kwas kwasowi nierówny. Możecie się bowiem spotkać z dwoma jego rodzajami – kwasem hialuronowym usieciowanym oraz nieusieciowanym. Drugi z nich utrzymuje się w naszym organizmie bardzo krótko, zazwyczaj do miesiąca. W przypadku kwasu usieciowanego – wszystko zależy od stopnia jego usieciowania. Możecie jednak zakładać, że utrzymuje się on w naszym organizmie od 6 miesięcy do nawet 1,5 roku. Co ważne, w kwestii utrzymywania się liczą się również indywidualne uwarunkowania naszego organizmu – dany kwas hialuronowy nie utrzymuje się tyle samo w skórze dwóch różnych osób.
Jak przebiega zabieg uzupełnienia kwasu hialuronowego?
Oprzemy się na informacjach pochodzących ze znanego Instytutu Medycyny Estetycznej Medestetis, docenianego przez kobiety w całej Polsce. Właśnie w nim możecie zdecydować się na wspomniany zabieg.
Pamiętajcie, nie należy on do zbytnio skomplikowanych, jednak nawet w takim przypadku konieczna będzie konsultacja z odpowiednim lekarzem. Istnieje bowiem pewna gama przeciwwskazań, która uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu. Należą do nich m.in.:
• Ciąża lub karmienie piersią,
• Nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
• Stany zapalna na naszej skórze, wliczając w to np. trądzik,
• Niektóry choroby,
Jeżeli jednak nie pojawiają się żadne przeciwwskazania, przechodzimy do samego zabiegu. Najpierw jednak znieczulenie. Zazwyczaj podawane jest ono w formie odpowiedniego kremu. W nielicznych przypadkach okazuje się ono zbyt słabe – wtedy pacjentce zostanie podane znieczulenie podobne do tego, z którym mamy styczność w gabinetach stomatologicznych.
Sam zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w odpowiednie miejsce jak np. policzki czy bruzdy na twarzy. Sam kwas hialuronowy ma postać żelu, który uzupełniany jest pod naszą skórą. Samo wstrzykiwanie natomiast przeprowadzane jest za pomocną albo bardzo cienkiej igły, albo mikrokaniuli.
I to właśnie ta druga opcja – mikrokaniula – jest lepszym rozwiązaniem. Jest ona bowiem tępo zakończona, dzięki czemu po jej zastosowaniu nie pojawią się na twarzy np. krwiaki, ogranicza też ona uszkodzenie naczyń krwionośnych podczas całego zabiegu.
Sam zabieg może trwać maksymalnie 90 minut, chociaż istnieje prawdopodobieństwo, że zajmie on raptem 30 minut. Nie potrzebna jest seria takich zabiegów – jeden w zupełności wystarcza. Zazwyczaj nie występuje również okres rekonwalescencji i dana osoba jest zdolna od razu do np. pracy. Cena samego zabiegu – w Instytucie Medycyny Estetycznej Medestetis – zaczyna się od 1000 zł.
Jak już wspominaliśmy, okres utrzymywania się efektów jest różny, jednak z racji zastosowania kwasu hialuronowego najlepszej jakości, pacjentki mogą liczyć na to, że efekt zabiegu utrzyma się nawet do 18 miesięcy. Sam kwas hialuronowy w naturalny sposób jest usuwany z naszego organizmu, więc w przypadku zaniknięcia efektów, zabieg można powtórzyć.
Jeżeli Twoja twarz nie wygląda już jak dawniej – może warto zdecydować się właśnie na zabieg uzupełniania kwasu hialuronowego? Nie należy od do drogich, efekty utrzymują się długo i jest absolutnie bezpieczny. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o samym zabiegu, zapraszamy na stronę Medestetis – www.medestetis.pl.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – gorąco zachęcamy do skontaktowania się z ich pracownikami!