kiełki
fot. unsplash.com

Kiełki to superfood, który zaczynamy coraz bardziej doceniać. To bomba witaminowa, która w doskonały sposób uzupełnia znaczną część dziennego zapotrzebowania naszego organizmu na najważniejsze składniki. W odróżnieniu od innych popularnych superfoodów mają tę znacząca przewagę, że ich cena jest naprawdę korzystna i każdy może sobie na nie pozwolić.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/kielki-wlasciwosci-odzywcze-zdrowotne-kielkow-roslin/

Właściwości kiełków

Kiełki stanowczo wchodzą do mody i podbijają nasze kuchnie. Coraz częściej możemy je spotkać w prawie każdym sklepie jako gotowy do spożycia produkt bądź w formie nasion do samodzielnego wyhodowania. Skąd to nagłe zainteresowanie kiełkami. To niemal powrót do korzeni – nasi przodkowie również doceniali wartość kiełków głównie ze względu na ich bogaty skład. Podobnie jest teraz.

Promujemy je, ponieważ zawierają wiele niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu witamin i minerałów. Wśród nich jest witamina A, B, C, E, a także żelazo, magnez, wapń, potas i inne minerały. To szybki sposób na uzupełnienie codziennego zapotrzebowania na nie. Ze względu na swoje prozdrowotne właściwości i doskonałe wchłanianie tych pożytecznych dla naszego zdrowia składników są polecane szczególnie dla dzieci oraz osób z niedoborami. Jest to również ważny element diety odchudzającej z racji dużej ilości błonnika, jaki zawierają.

Jak wyhodować kiełki

To co dodatkowo zachwyca to szeroki wybór. Oprócz najbardziej popularnych kiełków rzodkiewki, rzeżuchy, lucerny i brokuła, dostępne są również kiełki soi, fasoli Mung, a także kiełki zbóż: owsa, żyta, pszenicy, owsa i innych. To urozmaicenie sprawia, że nie łatwo się nam znudzą. Kiełki spożywany na surowo. Stanowią znakomity dodatek do sałatek oraz past warzywnych. Możemy posypać nimi kanapkę. W sklepach dostępne są już wyhodowane kiełki, gotowe od razu do spożycia. Jeśli jednak mamy taką możliwość lepiej jest wyhodować je samodzielnie w domu. Mamy wówczas pewność, że są w pełni naturalne, nie konserwowane. Ich przygotowanie jest banalnie proste: nasiona płuczemy, odcedzamy i umieszczamy w słoiku, przykrytym gazą. Co któryś dzień delikatnie je zwilżamy. Możemy użyć tez specjalnej kiełkownicy.

Przeczytaj też:http://www.bibise.pl/dlaczego-warto-skusic-sie-na-kasztany-jadalne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here